Hakkımızda

Ostim Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu olarak altı farklı bölümden birleşerek kurduğumuz on bir kişilik ekibimizle “Flamentap” markalı “Flamentap-Mini” ürünümüzü ortaya koymuş bulunmaktayız. Bunun için ilk aşama olarak bu sektördeki tercih edilen ABG filament üretim firmasını ziyaret ederek Flamentap-Mini’yi diğer filament imalat makinelerine oranla nasıl daha ön planda tutarız ve daha çok tercih edilmesi için neler yapabiliriz gibi soruların cevabı için gözlem yaptık.

Flamentap projesini tasarlama ve gerçekleştirme amacımız ise hammaddenin önemi ile alakalıdır. İnsanların hammaddye verdiği önem hakkında örnek vermek gerekilirse 1970 yılı dünya ticaretinin 1/41 ini hammadde alış-verişini kapsadığı dile getirebiliriz. Ayriyeten endüstri, sanayi vb. sektörlede ham madde olmadan üretim yapılamayacağı için ham maddeye daha fazla ilgi duyulmaktadır. Birinci Dünya savaşı zamanına baktığımızda bile nedenleri arasında ham madde arayışı ön planda olmuştur. Günümüzde nüfus arttı, üretim gelişti ve değişti, rekabet içinde olan iyi ya da kötü markalar çoğaldı ve bundan dolayı tüketicilerin ham madde arayışı da artmaya başladı. İmalatını yaptığımız filamentin asıl kullanıcısı olan üç Bbyutlu yazıcılara baktığımızda günümüzde sahip olduğumuz normal bir iki boyutlu yazıcı kadar şuan kullanılmamaktadır, fakat gelecek zamanlarda yüksek oranda üç boyutlu yazıcı kullanımının artışı öngörülmektedir. Üç boyutlu yazıcıların kullanımı ve üretimi çoğaldıkça da en çok görülecek olan sorun hammadde yani filament ihtiyacında artışın yaşanması olacaktır. Bu sorunu en aza indirmek için “FLAMENTAP” markalı tasarladığımız üç boyutlu yazıcıların ham maddesini (filament) üreten cihaz projesi yapılmıştır.

Peki bir sürü filament imalat makinesi arasından neden Flamentap’ı tercih etmeliyiz? Size diğer firmalarla aramızda en önemli fark olan filament imalat makinelerinde ki ihtiyaç duyulan alan hakkında karşılaştırma yapabiliriz. Tercih edilen filament imalat makinelerin genel boyutlarına bakıldığında 8m yer kapladığını söyleyebiliriz. Flamentap markalı ürettiğimiz filament imalat makinesinin boyutunu 16 kat küçültüp yer tasarrufu imkanı sağladık ve cihazın boyu küçüldükçe maliyeti de orantılı olarak azaldı. Ayriyeten bir firma Flamentap’ı tercih ettiğinde normal bir 8m lik filament imalat makinesinden 10 tane kullandığında daha fazla alana ihtiyacı varken Flamentap’la hem kullanılan alanı azaltma imkanı sunar hemde daha fazla filament imalat makinesi tercih edip daha fazla hammadde üretimi sağlanabilir.

Sunum Bağlantı Adresi

Tuna Han Tümer

3B yazıcı sektörünün 2 senedir içerisinde bulunmakla birlikte katı modelleme çizimlerinde 6 senedir uğraşmaktayım.
E-Posta: tunahantumer@flamentap.com

Mehmet Ertan Kanur

Görsel iletişim disiplinlerini ve ilham verici fikirleri kullanarak projelerimizi ve markamızı en etkili bir biçimde sizlere aktarmaktayım.
E-Posta: ertankanur@flamentap.com

Mert Kelenpeli

Ostim Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgi Güvenliği bölümünden mezun oldunum. Yazılım ile ilgileniyorum.
E-Posta: mertkelenpeli@flamentap.com

Sude Peker

Başlangıç seviyesinde C# yazılım dili bilgim var ve C# 'da Trojan ve Veri Tabanı projelerim bulunmaktadır. Makale, Metin ve içerik yazıları yazmaktayım.
E-Posta: sudepeker@flamentap.com

Ali Yiğit Yıldırım

2 senedir 3D yazıcı sektörünün içinde bulunmaktayım. Aynı zamanda 4 senedir katı modelleme yapmaktayım.
E-Posta: aliyigityildirim@flamentap.com

Vahap Kaan Özen

Ostim Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Lojistik bölümünden mezun oldum.
E-Posta: kaanozen@flamentap.com

Sefer Oğuzhan Akıncı

Ostim Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makine bölümünden mezun oldum.
E-Posta: seferakinci@flamentap.com

Samet Çevik

Kurmuş olduğum feza led reklam şirketinde medya ve pazarlama işleri ile ilgilenmekteyim.
E-Posta: sametcevik@flamentap.com

Duygu Darbaz

E-Posta: duygudarbaz@flamentap.com

Berkin Altun

E-Posta: berkinaltun@flamentap.com

Berktalay Erkman

E-Posta: berktalayerkman@flamentap.com